Кармата е нещо неизбежно. В будизма се вярва, че всяка ваша дейност, размишление и дума имат свой собствен външен вид. Във всеки случай е по-добре да имаме подходяща мисъл за кармата, тъй като тогава можем да се предпазим от това да се занимаваме с ужасни дела. Тази статия ще ви накара да запомните 11-те закона на кармата, които ще повлияят на живота ви по различни начини.
1. Извънредният закон; „Както посееш, такава ще жънеш“.
Третият закон на Нютон изразява, че за всяка дейност има реакция, еквивалентна по големина, но обратна по посока. Абсолютно същото нещо е изпратено и от невероятния закон на кармата.
Ако участвате в велики дела и преобразувате мислите си в превъзходна страна, така че да не нараните дори самотно животно, по същия начин ще бъдете третирани с подобна доброта от всички около вас. Никой няма да помисли да ви обиди и всъщност ще искате да имате спокоен и спокоен живот.
Както и да е, ако вашите съображения и дейности са постоянно насочени към ужасни неща и ако приемем, че просто участвате в ужасни дела. Очевидно вие също ще бъдете третирани с такива злонамерени и ужасни неща.
От време на време вероятно няма да се сблъскате с резултатите по-рано, но те най-вероятно ще окажат влияние и ще окажат влияние при следващото ви раждане.
2. Законът за сътворението; „Това, което искаме, идва чрез лихва“
Нашата радост и нещастие са направени от самите нас. Въпреки това външните условия могат да направят основата за нашите състояния на ума и съображения, ние като цяло имаме способността да създадем своя собствена област. Така че във всеки случай е чудесно да се обградим с положителни личности и приповдигнати тонове. Всъщност ще искаме да контролираме съдбата си, като правим лесно пренебрегвани подробности, за да подобрим живота си.
3. Законът на низостта; „Отказът да се признае това, което е, във всеки случай ще бъде това, което е“
Ние като цяло предпочитаме да се оправяме с лъжи и медени думи. Оценяваме лъжата, стига ние да не сме тези, които са измамени и в действителност, независимо от количеството, което лъжем или количеството, което се чувстваме по-добре с лъжи, фактът по въпроса винаги е истината. никой или никоя сила не може да отрече тайната истина на планетата и това е причината, поради която във всеки случай е по-добре да признаем реалността и да бъдем прями.
4. Законът за развитието; „Нашето собствено развитие е над всяка ситуация“.
Нашите съображения и дейности пряко влияят на живота ни. Ние можем да изберем нашето бъдеще и нашето развитие. Ако изберем да тръгнем към триумф, нищо няма да ни попречи да постигнем прогрес. Освен това, ако се оградим с цинизъм, отново няма да има какво да ни радва и да ни радва.
5. Облигационното право; „животът ни е благодарение на нашите собствени усилия, нищо друго“.
Каква е нашата идентичност и това, което сме правили като такива досега, е просто наше задължение. Не можем да виним никое лице или нещо или да приветстваме някое лице или нещо за сегашното обстоятелство, в което се намираме. Това е наше собствено дело и впоследствие е наша собствена отговорност. Това е причината да се казва, че „животът ви е впечатление от това, което мислите и какво правите“.
6. Правото на сдружаване; „Всичко във Вселената е свързано, както огромно, така и малко“.
Всяко едно от нещата около нас, както и всяко едно от условията, случващи се около нас, са свързани едно с друго. Нашето минало, настояще и бъдеще са напълно свързани и следователно, ако искате да имате по-добро бъдеще, трябва да положите доблестни усилия, за да подобрите настоящия си живот.
7. Законът за концентрацията; „човек не може незабавно да обмисли след самотна задача“.
Можете да постигнете много неща наведнъж. В момента, в който се обградите с меланхолия, никога няма да имате възможност да постигнете удовлетворение и по същия начин не можете да постигнете дълбоко развитие, докато имате цинични размишления на главата си. така че опитайте се да се съсредоточите върху всяко нещо на свой ред и да го изпълните първи.
8. Законът за сърдечността и дарителството; „Проявяването на нашата добронамереност показва истински цели“.
Блаженството се крие в даването, а не в притежаването. Ще разберете стойността на това да бъдете жертвоготовни, когато започнете да се разделяте с нещата и колкото и да ви е грижа, ще имате по-малко грижи през ежедневието и повече блаженство.
9. Законът на прогреса; „Историята повтаря едно и също нещо, освен ако не е променено“.
Всичко на планетата се случва циклично. По този начин историята може ясно да бъде преразгледана и това е причината да намерим начин да променим резултатите, които могат да възникнат по-късно.
10. Законът на точно в този момент; „Настоящето е всичко, което имаме“.
Стресирането върху предишните пропуски и копнежът за бъдещите трудности е най-ужасното нещо, което някой може да направи. Не можем да променим нещата, които са се случили в миналото, или да предвидим предстоящите събития. По тази линия във всеки случай е по-добре да живеем в текущите минути и да направим тази секунда страхотна. Както и да е, очевидно е чудесно да се вземат примери от миналото, за да се предотвратят бъдещи грешки.
11. Законът за толерантността и наградата. „Нищо значимо не се прави без търпеливо отношение“.
Ще бъдете компенсирани с много неща през ежедневието, ако можете да репетирате постоянство. Колкото повече можете да издържите мизерията, толкова по-солиден ще бъдете. Колкото повече можете да устоите през неприятностите, толкова повече ще се осмелите да запазите постоянството си. По тази линия постоянството е нещо изключително, което трябва да се упражнява през ежедневието.