Спорт

Франция спечели волейболната Лига на нациите

Публикувано преди

на

Отборът на Франция спечели волейболната Лига на нациите за мъже след победа на финала над САЩ  с 3:2.

Олимпийските шампиони започнаха силно двубоя в Болоня и поведоха с 2:0 след 25:16 и 25:19, но американците съумява да изравнят и след 25:15 и 25:21 пратиха мача в тайбрек.

Франция не допусна пълен обрат и след 15:10 в петия гейм вдигна трофея за първи път.

Най-резултатен за успеха на „петлите“ бе Ървин Нгапет с 22 точки, а  със 17 точки завърши Жан Патри.

За тима на САЩ се отличи Аарон Ръсел с 20 точки.

По-рано в спора за бронза световните шампиони от Полша надделяха над домакините от Италия с 3:0 (25:16, 25:23, 25:20).

БТА

Спорт

Спартак 1918 Варна се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България

Published

on

By

Елитният Спартак (Варна) успя да се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България по футбол с труден успех след продължения над гостуващия третодивизионен Чавдар Етрополе пред около 1000 зрители. Единственото попадение в срещата вкара Здравко Димитров в 106-та минута на мача.

Двата отбора изиграха добро първо полувреме, като гостите успяха да създадат повече възможности за гол. Първата ситуация бе за тима на Спартак в 26-та минута, когато Румен Руменов стреля опасно, но вратарят на съперника Слави Петров улови топката.

В 31-та минута Чавдар можеше да открие резултата. След центриране от свободен удар Андон Гущеров закачи леко топката, а вратарят на домакините Християн Христов успя да улови. Минута по-късно Мартин Кръстев бе изведен зад защитата на първодивизионния тим и стреля, но стражът Християн Христов парира изстрела. В 37-та минута отново Христов показа класа, след като излезе и успя да избие топката от краката на Николай Ботев. В 38-та минута Мартин Кръстев бе изведен зад защитата на домакините, напредна и стреля, но вратарят на варненци отново спаси.

В 48-та минута Спартак можеше да открие резултата. Пламен Димов засече топката с глава сред центриране от корнер, но Петров успя да избие. Малко по-късно Мартин Кръстев от гостите стреля опасно, но Христов пас се справи.

В 68-та минута късметът бе на страната на гостите, след като топката се отби в страничната греда след страхотно изпълнение на пряк свободен удар на Здравко Димитров

Три минути преди края Чавдар можеше да вкара гол. След центриране отляво от свободен удар на Павел Головодов топката достигна до Николай Иванов, който опита задна ножица, но топката премина над вратата на домакините. До края на редовното време двата отбора не успяха да си отбележат гол и срещата щеше да се реши или след продължения, или след изпълнения на дузпи.

В 93-та минута Божидар Васев стреля опасно от добра позиция, но топката премина встрани от вратата. В 99-та минута Румен Руменов стреля опасно с глава, но вратарят на гостите Слави Петров успя да спаси, малко по-късно Никола Борисов не намери целта от добра позиция.

Спартак стигна до победата в началото на второто продължение. В 106-ата минута Ромеш Ивей центрира от дясно, играч на гостите отклони топката, която попадна в краката на Здравко Димитров, който с топовен изстрел от 10-тина метра вкара за 1:0. В 115-та минута Янчо Андреев можеше да вкара нов гол за варненския тим, но вратарят на гостите Слави Петров спаси.

By

Отборът на Аржентина се върна в играта на световното първенство по футбол след отчайващия старт със загуба с 1:2 от аутсайдера Саудитска Арабия в първия си мач в група С.

Тази вечер Лионел Меси и компания взеха с успех поправителния изпит срещу Мексико и спечелиха с 2:0. Попаденията отбелязаха Лионел Меси в 64-ата и Енцо Фернандес след асистенция на Меси три минути преди края на редовното време.

С успеха Аржентина се нареди на второто място с 3 точки, а лидер е Полша с 4. Именно срещу поляците Аржентина излиза в последния си мач на 30 ноември. Тогава е и срещата между Мексико и Саудитска Арабия. Мексиканците на практика се сбогуваха с Мондиала, тъй като имат само една точка в актива си до момента.

Спорт

Дениел Нанков постави нов националния рекорд на 50 метра свободен стил за мъже

Published

on

By

Дениел Нанков постави нов националния рекорд на 50 метра свободен стил за мъже на Държавното лично-отборно първенство по плуване в малък басейн в Бургас. 19-годишният състезател на ПСК Черно море спечели финала за 21.81 секунди и подобри собственото си върхово постижение с четири стотни, поставено преди година в същия басейн в Бургас.