Connect with us

Спорт

Дания победи Франция в Париж, Австрия изненада Хърватия като гост в Лигата на нациите

Публикувано преди

на

Световният шампион Франция загуби от Дания с 1:2 като домакин в Париж в двубой от първия кръг на турнира Лига на нациите по футбол. В другата среща от група 1 в Лига „А“ на състезанието Хърватия отстъпи през Австрия с 0:3 като домакин.

И трите попадения паднаха през второто полувреме. Карим Бензема откри резултата за носителя на трофея в надпреварата от миналия сезон Франция в 51-ата минута на срещата на „Стад дьо Франс“, но с два гола на Андреас Корнелиус в 68-ата и 88-ата минута Дания стигна до успеха. Това бе първа победа за Дания срещу „петлите“ от девет мача между двете държави и първа загуба за Франция от юни миналата година.

Звездата на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе игра само едно полувреме и бе заменен на почивката заради контузия, а титуляр за датчаните бе Кристиан Ериксен.

Французите бяха по-настоятелни през първото полувреме, като в 16-ата минута попадение на Бензема не бе зачетено заради засада. В 30-ата Мбапе получи удобен пас и отправи силен удар, но вратарят на гостите Каспер Шмайхел спаси. Пак Килиан Мбапе застраши вратата на Дания пет минути по-късно. Той падна в наказателното поле, но не последва сигнал за нарушение от рефера.

Карим Бензема завърши с хубаво изпълнение атака на Франция в 51-ата минута, реализирайки за 1:0. След гола домакините отстъпиха инициативата и в 68-ата минута Андреас Корнелиус изравни за 1:1 след подаване от Пиер-Емил Хойберг.

Н’Голо Канте удари греда за „петлите“ в 81-ата минута, а шест по-късно Кристиан Ериксен не успя да преодолее стража на Франция Юго Лорис. В 88-ата минута обаче Корнелиус бе точен за 2:1 и донесе победата на Дания.

В Осиек световният вицешампион Хърватия загуби от Австрия с 0:3. За гостите се разписаха Марко Арнаутович в 41-ата минута, Михаел Грегорич в 54-ата и Марсел Забицер в 57-ата. Това бе дебют за новия селекционер на австрийците Ралф Рангник начело на състава, а успехът на гостите сложи край на серията от девет мача без поражение за хърватите.

Марио Пашалич пропусна възможност за домакините в 25-ата минута, а в 41-ата Арнаутович не сгреши за 1:0 в полза на Австрия. В рамките на три минути през второто полувреме гостите подпечаха успеха си. Максимилиан Вьобер намери отлично Михаел Грегорич, който покачи на 2:0 в 54-ата минута, а само три по-късно Забицер реализира за 3:0 с изстрел от дистанция.

В следващите срещи в групата на 6 юни Франция гостува на Хърватия, а Дания ще играе като гост на Австрия.

БТА

Спорт

Петима юноши на Черно море подписаха договори с клуба

Published

on

Петима юноши от школата на Черно море подписаха договори с клуба. Константин Грахльов, Мартин Банев, Николай Костадинов, Георги Венциславов и вратарят Денислав Стойчев парафираха първите си професионални контракти с „моряците“, съобщиха от варненския клуб.

Петимата бяха част от дублиращия отбор на Черно море, който през миналия сезон завърши на четвърто място в Североизточна Трета лига.

По този начинЧерно море продължава тенденцията да предоставя шанс на своите юноши от академията, коята през годините е доказала своята ефективност.

БТА

Продължи с четенето

Спорт

Българският национален отбор за жени ще играе за седмо място на европейските квалификации по плажен хандбал

Published

on

Българският национален отбор за жени ще играе за седмо място на европейските квалификации по плажен хандбал, които се провеждат във Варна. Момичетата на старши треньорa Виктория Жосан загубиха в двубой за разпределение на местата от пето до осмо от Словакия с 1:2 части (20:24, 26:18, 4:7).

Състезателките от Словакия спечелиха първата част, но българките ги надиграха категорично във втората. При изпълнението на наказателните удари пропуски за България направиха Гергана Грозданова и Йоана Маркова, докато отборът на Словакия пропусна само една дузпа и спечели със 7:4.

В 14:00 часа съперник на България за седмото място ще бъде отборът на Полша, който загуби от Хърватия с 1:2 части (21:18, 16:17, 8:10).

Националният ни отбор си осигури участие на Евро 2025.

Варна

Черно море представи отбора за новия сезон

Published

on

Вицешампионът Черно море представи официално отбора за новия сезон в efbet Лигата. Това стана преди последната контрола на „моряците“ срещу тима на Добруджа.

Групата на Черно море е от 29 футболисти, от които трима са вратарите. В нея са и петима юноши на тима, а трима са новите играчи в отбора.

Групата на Черно море за сезон 2024/2025 г. – Даниел Димов, Пламен Илиев, Християн Славков, Денислав Стойчев, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Виктор Попов, Влатко Дробаров, Росен Стефанов, Даниел Мартин, Константин Грахльов, Георги Венциславов, Васил Панайотов, Начо, Берк Бейхан, Мартин Милушев, Николай Костадинов, Пламен Аршев, Мартин Банев, Андреяс Калкан, Мазир Сула, Дуду, Едгар Пашеко, Велислав Василев, Николай Златев, Александър Веселински, Уеслен Жуниор, Брено Тейшейра и Исмаил Иса.